Murfor Compact I-100 förstärkning - 30 meter/rulle.
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
För att möta utmaningarna med modern konstruktion är en lösning som introducerar innovation i konstruktionen av väggar Murfor® Compact I-100 förstärkning. Användningen av denna innovativa produkt avsedd för väggar gjorda av keramik, betong eller silikatelement i torr miljö garanterar ökad h?llbarhet hos murverk.
Best?r av ett h?llbart nät med st?lkablar, lätt att applicera tack vare möjligheten att fixera den p? fogarna murverk, blir grunden för h?llbarheten och säkerheten för byggnadsverk. Rullens längd p? 30 meter och bredd p? 100 mm möjliggör ett bekvämt, ekonomiskt och effektivt skydd av väggar med tjocklekar fr?n 130 till 200 mm, inklusive fogar med en tjocklek p? 3 till 12 mm.
Murfor® Compact I-100 förstärkning är definitivt avsedd att fungera med väggar byggda med tunna och traditionella fogar, vilket säkerställer inte bara det estetiska utseendet p? strukturen, utan ocks? tillför dess soliditet och motst?ndskraft mot yttre p?verkan.
Det är värt det. uppmärksamma följande: det faktum att denna produkt l?ter dig forma strukturer med ökad h?llbarhet och motst?ndskraft mot bildandet av oönskade repor eller sprickor, vilket i sin tur garanterar strukturens h?llbarhet.
Murfor® Compact I-100 är en representant för en ny generation av armering, som bara ger kvalitet, men ocks? innovation i byggprocessen, vilket gör att varje byggprojekt vinner i värde, b?de estetiskt och strukturellt, vilket garanterar tillfredsställelse och säkerhet för framtida användare av byggnaden.
Teknisk data
| Längd/djup: | 0,05 m |
| Bredd: | 0,2 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 01/01/0100 |
| Producent: | Nova |
| Applikation: | väggar gjorda av keramik och betongelement |
| Vikt: | 2 kg |
| Längd: | 30 m |
| Höjd: | 0,2 m |
